ABC o tym, co powinna zawierać etykieta

Etykieta należy do tych priorytetowych komponentów sukcesywnego marketingu. Powinna być ładna, rzucająca się w oko, posiadająca projekt ze smakiem. Nad tym przeważnie pracują profesjonalni graficy, u których możesz zamówić wzór etykiety. To najlepszy sposób na to, żeby etykieta wyglądała faktycznie estetycznie i profesjonalnie. Tak czy owak pożądane byłoby wiedzieć, że wobec zawartości etykiet do produktów spożywczych, zdają się być stosowane bardzo ścisłe przepisy. Posiądź wiedzę, jakie oznakowanie powinno być zawarte na projektowanie etykiecie.

Przede wszystkim, etykieta nie powinna wprowadzać kupujących w błąd. Każda z pojawiających się na niej dane muszą być prawdziwe. Należą do nich szczególnie informacje związane ze składem. Poszczególne składniki muszą być poukładane pod kątem malejącej zawartości procentowej, mimo iż udział procentowy danego składnika nie musi być podawany – wystarczy zapisek o zawartości. Tak czy owak nie na każdym produkcie należy podawać skład – nie trzeba robić etykiet do rzeczy nieprzetworzonych, orzechów, owoców oraz warzyw.

Następną istotną informacją, która powinna znaleźć się na etykiecie, okazuje się być informacja o składnikach alergizujących. To niezwykle ma swoje znaczenie, nie wydają się być składnikiem danego produktu, a jedynie mogą się do niego dostać przez to, iż zakład je przerabia na innych liniach.

Produkujący żywność jest zobowiązany przekazywać informację też o tym, co znajduje się w mięsie lub rybie, czyli, ile wody zawiera ten produkt – jeżeli ma większą ilość, aniżeli 5%. Tak samo ma obowiązek otrzymać miejsce na nich informacja, że w ich składzie znajduje się białko albo były wcześniej zamrażane. Dzięki temu osoba, która podejmuje się takowego zakupu ma mieć większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: