Budowa domu i układanie instalacji elektrycznej

Jakie jest najtrudniejsze zadanie elektryka? Jest to robienie i stworzenie instalacji elektrycznej w domu tak, ażeby była bezpieczna dla jego wszelkich mieszkańców. Do stworzenia instalacji elektrycznej w wielu przypadkach stosuje się przewodów płaskich, umieszczając je w płytkich bruzdach wyciętych w tynku.

Montuje się je do ściany uchwytami z surowca sztucznego. Odmiennym rozwikłaniem jest poprowadzenie przewodów w elastycznych rurkach z plastiku, jakie ułożone są w głębokich bruzdach ściennych. Na nieszczęście takowego rodzaju rozwikłanie jest jednak dużo bardziej długookresowe, a co się z tym związuje - jest droższe. Zaleca się je zastosować tam, gdzie w razie potrzeb wymiany trzeba by było niszczyć wykończenie danej powierzchni ścian. Instalacje elektryczne kalisz musimy układać się w odpowiedniej odległości od krawędzi okien plus drzwi, za każdym razem pionowo czy też poziomo (nigdy po skosie).

Przewody elektryczne łączy się tylko i wyłącznie w puszkach instalacyjnych. Nie zapomnijmy, że puszek nie wypada pokrywać tynkiem, aby w razie awarii można było je łatwo znaleźć, przede wszystkim iż uszkodzenia najczęściej zdarzają się otóż to w punkcie połączeń. Do łączenia przewodów należy się wykorzystać specjalnych złączek, nie wolno zaś łączyć ich przez skręcanie żył – takiego typu zestawienia nie są nieszkodliwe.

W łazienkach, kuchniach oraz pralniach zagrożenie porażeniem jest szczególnie spore. Łazienka lub pralnia to najtrudniejsze pomieszczenie do wykonania instalacji elektrycznych, ze względu na metalowe obudowy pralki, lodówki czy może kuchenki, które zdołają znaleźć się pod napięciem, zaś wilgotna skóra świetniej przewodzi prąd. W łazienkach trzeba zachować szczegółową ostrożność między wannami i kabinami prysznicowymi.Powiązane słowa: