Czas znać szkodniki drewna, któr

Walka ze szkodnikami drewna nie jest łatwa, jednakże nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz przeciwnie – jest szansa, że zakończy się powodzeniem, podstawa jednak to jest to, byś jak najszybciej określisz bytujący u siebie rodzaj szkodnika i znajdziesz odpowiednie wyjście. A to nie bywa łatwe, bowiem jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, pozbycie się korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelakie potencjalne opcje. Niełatwo postawić na najlepszy sposób podjęcia działań. Zdobądź wiedzę o tym, które z owadów mogą zagnieździć się w twoim drewnie.

Bardzo po wielokroć mówi się, że owady, które grasują w drewnie to korniki oraz termity. Jest sens wiedzieć jednak, że one nad wyraz rzadko są w stanie pojawić się w Polsce – dostrzec udaje się korniki, lecz te zdecydowanie częściej pojawiają się w niemłodych drzewach w lesie bądź też parku, w których lubią drążyć niekrótkie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie są w stanie przeniknąć przez warstwę impregnatu, zatem nie powinny czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te najczęściej są niszczone przez 2 inne owady – spuszczele pospolite oraz kołatki domowe. Spuszczele bywają spłaszczone, mają, tak na oko 2 cm długości i chociaż mają brązowy koloryt, dość w prosty sposób udaje się je wypatrzeć. Kołatki domowe natomiast lubią kojarzyć się trochę z chrząszczami, są aczkolwiek znacznie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, że larwy mają zdolność przechodzenia przez poddawaną impregnacji warstwę, aby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Niełatwo je wówczas spostrzec – zmiany zdają się być widoczne dopiero po dłuższym czasie. Oba wspomniane owady zwykle atakują krokwie oraz pozostałe elementy budujące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach pojawiają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach lub podłodze.Powiązane słowa: