Czego powinno się szukać na etykietach?

Etykieta należy do tych najważniejszych komponentów udanego marketingu. Żąda się, by była estetyczna, rzucająca się w oko, zaprojektowana z dobrym gustem. Przy tym zwykle działają najlepsi graficy, u których możesz zamówić projekt etykiety. To najlepszy sposób na to, by etykieta była naprawdę estetyczna i profesjonalna. Aczkolwiek pożądane byłoby wiedzieć, że wobec tego co zawierają etykiety do produktów spożywczych, są stosowane bardzo restrykcyjne uregulowania prawne. Dowiedz się, co powinno znaleźć się na projekcie etykiety.

Przede wszystkim, etykieta nie może wprowadzić kupujących w błąd. Wszystkie pojawiające się na niej dane mają obowiązek być prawdziwe. Zaliczają się do nich przede wszystkim informacje dotyczące składu. Wszystkie składniki muszą być ułożone pod względem malejącej zawartości procentowej, chociaż udział procentowy danego składnika nie musi być podawany – wystarczy adnotacja o zawartości. Jednak nie na wszystkich produktach należy wypisywać skład – nie trzeba tworzyć etykiet do rzeczy o niskim stopniu przetworzenia, orzechów, owoców oraz warzyw.

Następną ważną informacją, która powinna być wypatrzona na etykiecie, jest ostrzeżenie dla alergików. To niezmiernie ma swoje znaczenie, w zasadzie nie są składnikiem konkretnego produktu, a po prostu mają szansę się do niego dostać z tego powodu, iż zakład je przerabia na innych liniach.

Producent musi poinformować również o tym, co znajduje się w mięsie albo rybie, czyli, jak dużo wody ma dan produkt – w sytuacji gdy ma jej więcej, niż pięć procent. Równocześnie ma obowiązek otrzymać miejsce na nich informacja, że w ich składzie znajduje się białko albo były wcześniej zamrażane. Dzięki temu osoba nabywająca zyskuje większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: