Czy posadzki żywiczne są wytrzymałe?

Naczelną korzyścią posadzek żywicznych jest ich uniwersalność. Bez nijakich przeszkód moglibyśmy je stosować w każdym budynku w takich miejscach jak kuchnia, łazienka bądź salon z zamontowanym już ogrzewaniem podłogowym.

Poza tym z powodzeniem nadają się też do pomieszczeń gospodarczych, a więc garaży, komórek, kotłowni, a ostatnimi co raz częściej są wprowadzane w hiper marketach, sklepikach, hotelach a także odmiennych budynkach użytkowaniu publicznego. Jak zauważamy, posadzki żywiczne, określane najczęściej epoksydowymi, jesteśmy w stanie użytkować wszędzie, mimo iż mówi się o nich posadzki przemysłowe. Są one wytwarzane z żywic epoksydowych, poliuretanowych lub poliestrowych. Posadzki takiego typu mają wysokie parametry techniczne oraz wysoką jakość. Dodatkowym pozytywem jest zjawisko, że posadzki żywiczne bardzo dobrze jak i bardzo dobrze ochraniają podłoże, bez znaczenia czy jest to beton, metal, tynk bądź lastryko.

Zapobiegają wsiąkaniu wody czy również chemikaliów. Posadzki są dostarczane na budowę w stanie płynnym, gdzie następnie następuje ich obróbka a ponadto mieszanie. Po naniesieniu żywicy na uprzednio, prawidłowo przygotowane podłoże, w skutek procesów chemicznych, posadzka twardnieje dzięki zachodzącym reakcjom chemicznym. Posadzki żywiczne Poznań, Wrocław, Warszawa plus rozmaite duże miasta traktują za wspaniałe wyjście, zwłaszcza w przemysłach o podniesionych wymogach higieny a także bezpieczeństwa pracy.

Dzięki dużym funduszom przeznaczonym na badania, posadzki żywiczne są nieprzerwanie ulepszane i modernizowane, co mimo dobrych rezultatów na dziś, niesamowicie prosperują na najbliższe lata. Zdawałoby się, że tego typu wszystkie korzyści niekorzystnie wpływają na cenę produktu, ku zaskoczeniu wydatek jest porównywalny z ceną płytek wraz z montażem poprzez fachowców.Powiązane słowa: