Czy pranie dywanów jest trudne?

Pranie dywanów to na pozór niebywale lekka czynność. Wiedza jednakże pokazuje, że aby idealnie czyścić dywany trzeba mieć należytą orientację na temat wyrobów z jakich są zrobione, a także znać różnorakiego rodzaju sposoby oraz mieć odpowiednie środki chemiczne na usunięcie wszelkiego gatunku zabrudzeń.

Dywany oraz wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia jesteśmy w stanie z powodzeniem uprać w pralni tradycyjnej jak i u klienta w domu przez specjalistyczne firmy. Sposób, który użyty jest do prania średnio zabrudzonych dywanów określa się metodą ekstrakcyjną i cechuje się tym, że zamoczeniu ulega zaledwie runo dywanu, osnowa (spód dywanu) zostaje dokładnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z 3 kluczowych etapów: 1) niebywale kompletne odkurzenie dywanu, powiązane z lekkim trzepaniem za pomocą elektro albo turbo szczotki. 2) nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków które mają za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki tego typu określane są potocznie nazwą prespray. Najczęściej są to niebywale mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, jakie są bardzo brudne zaleca się oddać do pralni stacjonarnej. Zezwoli to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu jakie określa się mianem „pranie na wskroś”. Tego typu Czyszczenie dywanów Wrocław składa się głównie kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Okres kąpieli dywanu w specjalistycznym basenie jest zależne przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i gatunku materiału z jakiego dywan został wykonany. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za sprawą specjalnej szczotki. Po całkowitym wyschnięciu dywany są znowu odkurzane i szykowane do odbioru.Powiązane słowa: