Dentysta - jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty

Dentysta, ile historyjek z nim na czele słyszał każdy z nas... Wizyta u specjalisty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla nieletnich. Jest to tak czy owak coś nie do ominięcia, nawet jeśli malec nie posiaduje ubytków, powinien co określony czas oglądać stan swojego uzębienia. Stosownie zorganizowana nie musi być dla naszych pociech czymś strasznym.

Pierwsze to wyszukaj odpowiedniego dentystę. Oczywiście oznacza to zarówno, że jego prezencja powinna być przyjemna, jak i to, iż jego gabinet winien być dostosowany do maluchów. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością odszukasz stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety pozwalają dzieciom na zabawę, psikają im gaz, który rozwesela i często pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaczki pożądane byłoby też nastawić na wizytę odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie nastraszaj go. To znaczy nie mów, iż jeśli nie umyje zębów, będzie go czekała wizyta u dentysty, bo będzie mu się kojarzyć z niemiłymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi również swego strachu – nie zdradzaj, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie boleć. Zamiast tego porozmawiaj z maluchem o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u dentysty dla malca może być totalną przygodą. Jeśli tylko nie oddasz malcu swegostrachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: