Dereń biały - też czegoś potrzebuje i wymaga

Dla pasjonatów krzewów dekoracyjnych, dereń biały okazuje się być z pewnością taką z najbardziej inspirujących propozycji. Okazuje się być to niezwykle ozdobna roślinka, która doskonale wygląda w każdym ogrodzie. Posiądź wiedzę, jakie są wymagania derenia białego oraz jak pielęgnować tę wspaniałą roślinność.

Dereń biały to krzew, który charakteryzuje się szybkim tempem wzrastania. Jego pędy mają tendencje do pokładania się, dodatkowo potrafią również powolutku przyrastać się do ziemi. Calutka roślinność może osiągnąć wręcz 3 metry wzwyż, jednakże okazuje się, iż w uprawie w naszych warunkach klimatycznych najczęściej ma odrobinę mniej wysokości. Jest sens być douczonym o tym, że dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Zwłaszcza fenomenalnie potrafią prezentować się jego zakolorowane na czerwono pędy, które ładnie wyglądają też wtedy zanim zaczną mieć pierwsze liście. Aczkolwiek najpiękniejszą dekoracją tych roślinek zdają się być właśnie liście – jajowate, w odcieniach ciemnej zieleni, przeobrażają swój koloryt w okresie jesiennym na wyjątkowy, karminowy kolor. Niewielkiej wielkości kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce też dokładają swoje trzy grosze do wyglądu całej roślinki.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być przesadnio sprawiająca problemy. Krzew lubi głównie gleby wilgotne lub lekko podmokłe i właśnie z tego powodu wyróżniając się tak sporym powodzeniem – jest mało roślinności, które dobrze rosną w takich warunkach. Jego dodatkowym atutem jest to, że jest niewiarygodnie odporny na suszę oraz zimno. Rozsądnie jest jednak obtulić go na zimę, a choćby zabezpieczyć system korzeniowy za pomocą kopczyka ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Dobrze toleruje też te najostrzejsze cięcie, zatem bez obaw udaje się go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednak niesamowicie sprawdzi się okresowe zasilanie od czasu do czasuw trakcie sezonu wegetacyjnego.Powiązane słowa: