Dereń biały - kilka podstaw o pielęgnacji i wymaganiach

Dla pasjonatów krzewów dekoracyjnych, dereń biały jest zdecydowanie taką z najbardziej inspirujących propozycji. Zdaje się być to niezwykle ozdobna roślina, która doskonale wypada w każdym ogrodzie. Posiądź wiedzę, jakie są wymagania derenia białego oraz w jaki sposób troszczyć się o tak niesamowitą roślinę.

Dereń biały tak nazywany jest krzewcharakteryzujący się błyskawicznym wzrostem. Jego pędy mają tendencje do tego, by się pokładać, ponadto potrafią też w powolnym tempie przyrastać się do ziemi. Calutka roślina może miewać wręcz 3 metry wzwyż, jednak okazuje się, że w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych najczęściej ma odrobinę mniej wysokości. Jest sens wiedzieć, że dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Przede wszystkim fenomenalnie prezentują się jego czerwone pędy, które pięknie wyglądają nawet zanim pojawią się liście. Jednakże najbardziej uroczą dekoracją tych roślinek zdają się być właśnie liście – jajowate, o ciemnozielonym kolorze, przeobrażają swój koloryt w czasie jesiennym na jedyny w swoim rodzaju, karminowy kolor. Drobne kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce także dokładają swoje trzy grosze do wyglądu całej rośliny.

Uprawa derenia białego nie okazuje się być skomplikowana. Krzew lubi zwłaszcza gleby odpowiednio nawilgocone albo minimalnie podmokłe i właściwie z tego powodu cieszy się takim powodzeniem – zdaje się być mało roślinności, które idealnie odnajdują się w takich warunkach. Jego dodatkowym wyróżnikiem jest to, iż jest niewiarygodnie odporny na suszę i zimno. Rozsądnie jest jednak osłonić go na zimę, a choćby stworzyć zabezpieczenie systemu korzeniowego za pomocą kopczyka ziemi, liści albo zabezpieczenia agrowłókniną. Nieźle wytrzymuje też te najostrzejsze cięcie, przez co bez oporów można go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że podczas długotrwałych susz, jednakże doskonale sprawdzi się okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: