Dereń biały - wskazówki ogrodnicze dotyczące pielęgnacji i jego oczekiwań

Dla pasjonatów krzewów dekoracyjnych, dereń biały okazuje się być z pewnością jedną z najciekawszych propozycji. Okazuje się być to niebywale ozdobna roślinka, która doskonale wypada w każdym ogrodzie. Dowiedz się, jakie są wymagania derenia białego i jak pielęgnować tę wspaniałą roślinę.

Dereń biały tak nazywany jest krzew, który charakteryzuje się błyskawicznym tempem wzrastania. Jego pędy miewają tendencje do pokładania się, do tego mogą też powoli przyrastać się do ziemi. Calutka roślina potrafi miewać nawet 3 metry wysokości, aczkolwiek dochodzi do tego, że w uprawie w naszych warunkach klimatycznych zazwyczaj miewa nieco mniej wysokości. Jest sens wiedzieć, że dereń biały jest rośliną dekoracyjną przez cały rok. Szczególne jest to, iż fenomenalnie potrafią prezentować się jego czerwone pędy, które pięknie wyglądają nawet zanim pojawią się liście. Aczkolwiek najpiękniejszą dekoracją owych roślinek okazują się być właśnie liście – jajowate, w odcieniach ciemnej zieleni, przeobrażają swój koloryt w czasie jesiennym na wyjątkowy, karminowy koloryt. Drobniutkie kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce też dokładają swoje trzy grosze do wyglądu całej rośliny.

Uprawa derenia białego nie jest trudna. Krzew lubi szczególnie gleby wilgotne bądź lekko podmokłe i właściwie z tego powodu aż z tak sporym powodzeniem – jest mało roślinności, które idealnie odnajdują się w takich warunkach. Jego dodatkowym plusem jest to, iż zdaje się być totalnie odporny na suszę oraz zimno. Warto tak czy owak obtulić go na okres zimowy, a przynajmniej stworzyć zabezpieczenie systemu korzeniowego tworząc kopczyk ziemi, liści albo zabezpieczenia agrowłókniną. Nieźle wytrzymuje nawet najostrzejsze cięcie, zatem bez obaw udaje się go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednakże dobrze wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasuw trakcie sezonu wegetacyjnego.Powiązane słowa: