Dereń biały- co za okaz!

Lubisz krzewy ozdobne? W związku z tym z pewnością wpadnie Ci w oko dereń biały. Jest to wszerz rozrastający się krzew o niewiarygodnie wysokich walorach estetycznych. Dlatego jest darzony niemałym powodzeniem, warto jednak podkreślić, że nie bez znaczenia można zaliczyć też fakt, że jest to rodzaj rośliny, która zdaje się być nieskomplikowana w uprawie, która świetnie wyrasta nawet takim, którzy dopiero co zaczynają swoje amatorskie zmagania z ogrodnictwem.

Dereń biały tak nazywa się krzew, który posiada skłonności do szybkiego rozrastania się. Jest w stanie wytworzyć niebywale liczne pędy, za to jego wysokość po kilku latach zdaje się dochodzić do mniej więcej 3 metrów, jednakże w ojczystym klimacie dochodzi do tego to raczej sporadycznie. Zwiotczałe pędy posiadają ciekawą cechę – są w stanie przyrastać do ziemi, przez co krzewina szybko się rozrasta. Dereń jest rośliną ozdobną z liści. Jego drobniutkie, w odcieniach koloru białego kwiaty nie miewają zbytniego znaczenia dekoracyjnego, tak samo jak zabarwione na niebiesko owoce – zdają się być malusieńkie oraz trudne do zauważenia. Największe wrażenie robią liście – mając jajowaty kształt bywają ciemnozielone oraz pełne blasku. Roślina zdaje się być najbardziej dekoracyjna w porze jesieni, gdy liście przebarwiają się na intensywny, karminowy kolor.

Dereń cieszy się dużą popularnością też ze względu na brak skomplikowania w uprawie. Nie potrzebuje szczególnego nawodnienia, ponieważ dobrze znosi suszę. Co więcej toleruje również niską temperaturę, dlatego nie musimy go przesadnio osłaniać przed zimnem. Co więcej, świetnie znosi cięcie – jest sens je wykonywać regularnie, by roślina za bardzo się nie rozrosła.

Dereń biały powinien zostać posadzony w słońcu – chociaż toleruje zacienienie, jednakże na słonecznym stanowisku zda się kapitalnie wyglądać i świetnie się rozwijać. Lubi wilgotną glebę, też podmokłą, ale brak nawadniania przez dłuższy okres czasu nie powinien mu szczególnie przeszkadzać.Powiązane słowa: