Dereń biały- czego wymaga, jak pielęgnować?

Dla pasjonatów krzewów ozdobnych, dereń biały jest zdecydowanie tą z najbardziej inspirujących propozycji. Okazuje się być to niezwykle dekoracyjna roślinność, która perfekcyjnie sprawdza się w każdym ogrodzie. Zechciej upewnić się, jakie są wymagania derenia białego oraz w jaki sposób troszczyć się o tak niezwykłą roślinę.

Dereń biały to krzewcharakteryzujący się błyskawicznym tempem wzrastania. Jego pędy wykazują tendencje do pokładania się, do tego potrafią także powolutku przyrastać się do ziemi. Cała roślinność jest w stanie osiągnąć nawet 3 metry wzwyż, jednakże dochodzi do tego, iż w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych najczęściej miewa nieco mniej wysokości. Zechciej też być douczonym o tym, iż dereń biały jest rośliną dekoracyjną przez cały rok. Szczególne jest to, iż perfekcyjnie prezentują się jego czerwone pędy, które ładnie wyglądają nawet zanim pojawią się liście. Jednakże najbardziej uroczą dekoracją tych roślinności okazują się być właśnie liście – jajowate, w odcieniach ciemnej zieleni, przeobrażają swój koloryt jesienią na niepowtarzalny, karminowy koloryt. Drobniutkie kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce też korzystnie wpływają na wygląd calutkiej roślinki.

Uprawa derenia białego nie jest skomplikowana. Krzew lubi zwłaszcza gleby odpowiednio nawilgocone bądź minimalnie podmokłe i właśnie z tego powodu aż z takim powodzeniem – zdaje się być mało roślin, które dobrze rosną w takich warunkach. Jego dodatkowym wyróżnikiem jest to, iż zdaje się być niezwykle odporny na suszę i zimno. Warto jednakże zabezpieczyć go na okres zimowy, a przynajmniej stworzyć zabezpieczenie systemu korzeniowego tworząc kopczyk ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Nieźle znosi też te najostrzejsze cięcie, więc bez oporów udaje się go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, ale dobrze wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasuw trakcie sezonu wegetacyjnego.Powiązane słowa: