Dereń Biały?Takiego krzaka potrzebuje Twój ogród!

Niejednokrotnie przyglądasz się krzewom ozdobnym? Więc na pewno upodobasz sobie do gustu dereń biały. Określa się taką nazwą szeroko rozrastający się krzak o niezwykle wysokich walorach estetycznych. Dlatego cieszy się bardzo dużym powodzeniem, warto jednak podkreślić, że nie bez znaczenia jest też fakt, że jest to rodzaj rośliny, która zdaje się być bardzo prosta w uprawie, która udaje się nawet osobom próbujących po amatorsku swych sił w ogrodnictwie.

Dereń biały tak nazywa się krzew, który ma skłonności do tego, by w szybkim tempie się rozrastać. Jest w stanie wytworzyć niebywale liczne pędy, a jego wysokość po kilku latach może osiągnąć mniej więcej 3 metrów, aczkolwiek w naszym klimacie zdarza się to raczej niezbyt często. Zwiotczałe pędy miewają inspirującą cechę – są w stanie przyrastać do ziemi, więc roślinność szybko się daje radę się rozrastać. Dereń jest rośliną ozdobną z liści. Jego drobniusieńkie, w odcieniach koloru białego kwiaty nie miewają przesadnego znaczenia dla względów dekoracyjnych, tak samo jak niebieskawe owoce – zdają się być drobniutkie oraz trudne do zauważenia. Znaczne wrażenie są w stanie zrobić liście – mając jajowaty kształt bywają w odcieniach ciemnej zieleni i błyszczące. Roślina bywa najbardziej dekoracyjna w sezonie jesiennym, gdy liście potrafią przebarwić się na konkretny, karminowy kolor.

Dereń miewa nie małą popularność także ze względu na brak skomplikowania w uprawie. Nie żąda szczególnego nawodnienia, ponieważ nieźle znosi suszę. Co więcej toleruje również niską temperaturę, przez co nie trzeba go szczególnie osłaniać przed zimnem. Co więcej, świetnie znosi cięcie – warto je robić regularnie, by roślina za bardzo się nie rozrosła.

Dereń biały powinien zostać usytuowany w słońcu – aczkolwiek toleruje zacienienie, jednakże na słonecznym stanowisku zda się kapitalnie wyglądać i świetnie się rozwijać. Preferuje wilgotną glebę, też podmokłą, ale brak nawadniania przez dłuższy czas raczej mu nie będzie przesadnio przeszkadzać.Powiązane słowa: