Dereń Biały?Takiego krzaka potrzebuje Twój ogród!

Cenisz krzewy ozdobne? W związku z tym z pewnością upodobasz sobie do gustu dereń biały. Określa się taką nazwą szeroko rozrastający się krzew o niezwykle wysokich walorach estetycznych. Dlatego cieszy się bardzo dużym powodzeniem, warto jednak podkreślić, że nie bez znaczenia można zaliczyć również fakt, iż jest to roślina nieskomplikowana w uprawie, która świetnie wyrasta nawet początkującym amatorom ogrodnictwa.

Dereń biały to krzew, który posiada predyspozycje do szybkiego rozrastania się. Wytwarza niezwykle liczne pędy, za to jego wysokość po kilku latach wynosi około 3 metrów, jednakże w ojczystym klimacie zdarza się to można powiedzieć niezbyt często. Zwiotczałe pędy miewają inspirującą cechę – są w stanie przyrastać do ziemi, zatem roślina w szybkim tempie rozrasta. Dereń to roślinność ozdobna. Jego drobniutkie, białe kwiaty nie mają przesadnego znaczenia dekoracyjnego, tak samo jak zabarwione na niebiesko owoce – są drobne i mało widoczne. Znaczne wrażenie robią liście – mają jajowaty kształt są w odcieniach ciemnej zieleni oraz niczym byłyby nabłyszczone. Roślina jest najbardziej dekoracyjna jesienią, kiedy liście potrafią przebarwić się na konkretny, karminowy kolor.

Dereń cieszy się dużą popularnością też ze względu na brak skomplikowania w uprawie. Nie wymaga szczególnego nawodnienia, gdyż dobrze znosi suszę. Co więcej toleruje także niską temperaturę, dlatego nie trzeba go szczególnie osłaniać przed zimnem. Prócz tego wszystkiego, znakomicie znosi cięcie – opłaca się je robić regularnie, żeby roślina za bardzo się nie rozrosła.

Dereń biały powinien zostać usytuowany w słońcu – aczkolwiek toleruje zacienienie, jednakże na słonecznym stanowisku zda się kapitalnie wyglądać i świetnie się rozwijać. Lubi wilgotną glebę, nawet podmokłą, ale niedobór nawadniania przez dłuższy okres czasu raczej mu nie będzie przesadnio przeszkadzać.Powiązane słowa: