Doszkalaj się, by móc kupować wartościowe drewno kominkowe

Okazuje się, że są konkretne rozpowszechniane kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę szukając jak najlepszego drewna kominkowego. Jedynie dobry wybór pozwoli się zachwycać ciepłem i atmosferą podczas chwil spędzanych przy kominku przy tych co są bliscy naszemu sercu.

Decydując się na drewno kominkowe, ważne jest, aby uwzględnić przy tym parę rzeczy. Najważniejszy jest gatunek drewna opałowego, ale ten – nawet najwyższy – okaże się na nic, kiedy drewno nie okaże się być należycie dosuszone. Ostatnim kryterium, pomimo tego mogłoby się nam wydawać nieistotne, jest cięcie opału. Gdy mowa o gatunku drewna do kominka, to najdoskonalej sprawdza się drewno drzew liściastych. W przeciwieństwie do drewna drzew iglastych, jest spalane wolniej i nie pozostawia nadmiernych zanieczyszczeń kominka oraz komina tak jak dzieje się przy innych gatunkach, choćby w przypadku sosny, która zawiera dużą ilość żywicy. Największą porcję ciepła zdołasz uzyskać ze spalania drewna grabu i jest ono w sumie najlepsze. Dla przykładu drewno kominkowe nowa iwiczna, ale również pochodzące z innych miejscowości, przydaje się najlepiej do palenia w kominku. Wśród innych gatunków wymienić musimy buk czerwony, dąb, klon, jesion, brzozę, wiąz, olchę, a też topolę oraz wierzbę. Nieźle sprawdza się również drewno drzew owocowych.

Kolejną istotną cechą zdaje się być też poziom zawilgocenia drewna. Zanadto wilgotne jest spalane szybko i nieekonomicznie, w wyniku czego powinno się stawiać na suche drewno. Jeśli mówimy już o tym, by samemu pociąć drewno, najlepiej podjąć się tego korzystając z pilarki spalinowej. Szczapki drewna dobrze, by miały szerokość od 20 do 30 cm, lecz jest sens pamiętać, że gotowe drewno do kominka to zdecydowanie mniej zachodu, przede wszystkim gdy mamy zawężone warunki. Pilarka zda się być mimo wszystko konieczna w zasięgu ręki, gdy gotowe bale zechcemy rozdrobnić na mniejsze porcje. Taki dobór drewna kominkowego, jaki został zaprezentowany, na bank ułatwi i uprzyjemni palenie.Powiązane słowa: