Drewno do kominka - towar, który powinien mieć niezłą jakość

Perfekcyjne drewno kominkowe? Nie ma czegoś takiego! Wszystko zależy albowiem od twoich wymagań oraz potrzeb. Pozbieraj myśli i wiedz, czego potrzebujesz. Jeśli będziesz rozpalać tylko od czasu do czasu, by móc rozkoszować się wypoczynkiem przy ogniu, wybór lepiej padł na inny rodzaj drewna, niż w sytuacji, kiedy chcesz, aby kominek zdał się być także czymś co jest wykorzystywane jako czasowe ogrzewanie miejsca, w którym przebywamy. Poznaj najlepsze gatunki drewna do kominka i bądź poinformowany o tym, jakie wybrać zgodnie z tym, czego szukasz.

Jednym z priorytetowych kryteriów zdaje się być to, iż drewno do kominka dobrze, by pochodziło z przetestowanego miejsca. Nie do przyjęcia jest drewno pozyskiwane z lasów, nabyte u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków lub drewno pobudowlane. To najgorsze wyjście, gdyż impregnaty oraz inne środki chemiczne momentalnie dewastują komin. W tym przypadku rozsądnie jest

dać trochę zaufania odpowiedniej firmie. W tej chwili ofert zdaje się być naprawdę wiele, choćby dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Mają one faktycznie dobre propozycje, a co ważne, oferowane tam drewno jest niebywale wysokiej jakości. Co ważne, firmy te proponują także niezwykle płynną przywózkę pod nasze drzwi.

Jaki gatunek drewna odnajdzie się najlepiej w kominku? Jeżeli chcesz palić na ogrzewanie, najlepszy okaże się być bezdyskusyjnie grab. Ze wszystkich krajowych gatunków ma najwyższą wartość opałową, również ze względu na bardzo skromny udział kory – jedynie 7%. Przekazuje jednak mało efektowny płomień, więc jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie zdecyduj się na jesion, którego wartość opałowa jest niedużo mniejsza. To twarde, kaloryczne drewno, ale bardzo ładnie się pali. Najpopularniejszym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia stopniowo uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: