Drewno do kominka - wybieraj świadomiej!

Perfekcyjne drewno kominkowe? Nie ma czegoś takiego! To jest bowiem zależne od twoich wymagań oraz potrzeb. Pozbieraj myśli i wiedz, czego co jest Ci tak naprawdę potrzebne. Jeżeli będziesz podejmował się rozpalenia jedynie niezbyt często, aby móc czerpać radość podczas odpoczynku patrząc na płomień, wybór powinien paść na inny rodzaj drewna, niż w sytuacji, gdy pragniesz, by kominek zdał się być też sposobem na czasowe ogrzewanie mieszkania. Chciej poznać najlepsze gatunki drewna kominkowego i dowiedz się, po jakie sięgnąć stosownie do naszych wymagań.

Tym z priorytetowych kryteriów jest to, iż drewno kominkowe dobrze, by pochodziło ze znanego nam źródła. Nie takim, które powinno przykuć Twoją uwagę wydaje się być drewno pozyskiwane z lasów, nabyte u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków albo drewno pobudowlane. To będzie najgorszy wybór, z uwagi na to, że impregnaty i inne środki chemiczne już będąc palone w krótki tworzą uszkodzenia komina. W tym przypadku rozsądnie jest

dać trochę zaufania odpowiedniej firmie. W tej chwili ofert zdaje się być bardzo dużo, przykładowo dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Mają one niezwykle niezłe propozycje, a co istotne, oferowane w tych miejscach drewno jest niebywale wysokiej jakości. Co warte podkreślenia, przedsiębiorstwa te oferują też bardzo płynną przywózkę pod nasze drzwi.

Jaki gatunek drewna odnajdzie się najlepiej w kominku? Jeśli zdecydujesz się na to, by czymś takim ogrzewać, najodpowiedniejszy zdaje się być oczywiście grab. Ze wszystkich polskich gatunków posiada najwyższą wartość opałową, także ze względu na bardzo mały udział kory – ledwo 7%. Daje jednakże niezbyt efektowny płomień, więc jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest nieco mniejsza. To twarde, o wysokiej kaloryczności drewno, lecz bardzo ładnie się pali. Najbardziej znanym drewnem można uznać jednak dąb, który podczas palenia powoli uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: