Drzwi przesuwne czy standardowe?

Niejednokrotnie podczas urządzania wnętrza zastanawiamy się nad rozwikłaniem, takie które oddzieliłoby albo zamknęłoby pomieszczenia. Szukamy drzwi, które otwarte schowają się za jakiś mebel czy może wkomponują się w ścianę pozwalając nam na zastosowanie przestrzeni zajętych poprzez normalne drzwi.

Chcąc oszczędzać miejsca a ponadto dostać podziału pokoi warto jest używać rozwiązanie oparte na systemach przesuwnych naściennych ewentualnie chowanych w ścianę. Drzwi przesuwne to cudowne wyjście czy to w niewielkim pomieszczeniu, gdzie liczy się niemal każdy centymetr, jak i w sporym, gdzie skrzydło otwartych drzwi blokowałoby aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne otwierają się oraz zamykają wzdłuż linii ściany. Mogą się odsuwać na ścianę i wówczas po otwarciu są widoczne bądź schowane w specjalnej kasecie - wtedy giną w ścianie. Mamy możliwość je zrobić na każdym etapie budowli domu. Sposób montażu jest zależny od tego, czy elewacje już stoją, jak wielki jest otwór drzwiowy, a także od tego, ile mamy miejsca na odsunięcie skrzydła drzwi.

To kilka przykładów, gdzie dekoratorzy proponują skorzystanie drzwi przesuwnych: a) pomiędzy garderobą a sypialnią – gdy przesuniemy drzwi zakryjemy poranny rozgardiasz panujący najczęściej w garderobie bądź sypialni. b) między pokojami średniej wielkości – po przesunięciu drzwi zyskamy efekt jednego, dużego pomieszczenia, zmieniając tym samym areał oraz funkcje mieszkania, przykładowo pokój dzienny zespolony z jadalnią będzie wywoływał odczucie przestronnego salonu. c) pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią – po rozsunięciu drzwi tworzy się ogromna przestrzeń, po zamknięciu dwa osobne pomieszczenia, na przykład sypialnia i kuchnia. d) w przedpokoju – drzwi przesuwne bardzo dobrze sprawdzają się jako zamknięcia szaf wnękowych.

Drzwi przesuwne to nie tylko komfort, ale przede wszystkim wzór na oszczędzenie przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.Powiązane słowa: