Ekologiczny pellet - genialny opał, by ogrzać budynek

Pellet powoli zdobywa uznanie w całej Europie. Okazuje się być on najbardziej wartościowym źródłem ciepła, a co więcej ekologicznym, ponieważ wytwarza się go z odpadów drewnianych – trocinpowstałych w wyniku obróbki drewna. Tak czy owak spis jego atutów jest znacznie dłuższa, dowiedz się, dlaczego warto palić pelletem.

Pellet to najczystszy i najbardziej korzystny pod względem ekologii materiał opałowy. Charakteryzuje się nietypowo wysoką wartością energetyczną, która dochodzi 19 500 kJ/kg. W rzeczy samej to jest słuszne w przypadku pelletu z przetestowanego dotychczas źródła, najlepszej jakości. Firm, które sprzedadzą nam takie materiały jest ogólnie dużo. Gdy chodzi o pellet nadarzyn oferuje parę inspirujących sugestii opałów najwyższej klasy. Należycie spreparowany pellet powinien mieć formę niewielkich walców, nadzwyczaj drobnych, które nie mają więcej niż 2-3 cm długości. Taki materiał najpłynniej się rozpala, podtrzymuje równomierny płomień, przez spory czas się spala produkując nie za dużo popiołu.

Maksymalna ilość popiołu to 0,5% masy pelletu. Dzięki temu czasprzeznaczony na oczyszczanie pieca jest zminimalizowany. Jednocześnie okazuje się być to bardzo wartościowy popiół – może być świetnym nawozem, który możesz rzucić na trawnik lub inne rośliny – wpływa lepiej aniżeli najlepszej jakości chemiczny specyfik.

Pellet zdaje się być także niewiarygodnie ekologiczny. Gdy go spalamy nie wytwarza dwutlenku węgla. Dzięki temu minimalizuje się emisja CO2, która jest za wysoka na naszym globie od wielu lat. Zarazem produkuje się go nie wykorzystując nieodnawialnych źródeł paliwa. To najlepszy sposób na ochronę środowiska, dlatego rośnie liczba firm, instytucji oraz posiadaczy domów jednorodzinnych podejmuje takową decyzję, by palić pelletem.Powiązane słowa: