farby chemoodporne

Chcąc ochronić powierzchnię posadzki w swoim zakładzie zawsze decydujemy się na posadzki chemoodporne, co jest związane jednoznacznie z ich wysoką trwałością.

Wspomniana trwałość wynika w głównej mierze z ich sporej wytrzymałości na obciążenia, natomiast jakby tego było mało pieczołowicie czyści się tego typu powierzchnię. Ten typ nawierzchni poleca się zastosować wszędzie tam, gdzie powszechnie wykorzystuje się rozmaite substancje chemiczne mogące niszcząco wpływać na nawierzchnię. Na tą chwilę z tych powodów jest to bardzo świetna forma nawierzchni w wszelkiego typu salach laboratoryjnych oraz fabrykach chemicznych, gdzie służy jako znakomite zabezpieczenie chemoodporne. Z powodzeniem może to być również doskonały element ozdobny, bowiem można je pozyskiwać w dowolnie wybranym fasonie. Rzecz jasna aspekt wizualny odgrywa tutaj drugorzędną, bo w zakładach przemysłowych najistotniejsza jest sprawność pracy oraz bezpieczeństwo pracowników. Stąd też na podłogach powinny być zamontowane elementy antypoślizgowe. W takich miejscach nie tylko podłogi są narażone na kontakt z chemikaliami.

To powoduje, że a także ściany powinni być odpowiednio zabezpieczone. Przy tym celu doskonale potwierdza się chemoodporne posadzki przemysłowe.Powiązane słowa: