Gatunki drewna do kominka- na który postawić?

Drewno do kominków powinno spełniać trochę istotnych kryteriów – żąda się, aby było odpowiednio wysuszone, poprawnie okorowane i optymalnie twarde. warto, żeby zostało podzielone na kawałeczki o szerokości 20-30 cm. Rozsądnie jest też wiedzieć, że w kominkach nie powinno się palić drewnem nieznanego pochodzenia, przywiezionym prosto z lasu lub – to stanowczo najgorsza opcja – pobudowlanym. Przez to w tej kwestii chciej zaufać wyspecjalizowanej w tym firmie. Tani pellet wyględy oferują w kilku miejscach, rozsądnie jest wówczas się zaznajomić z ich ofertami, aby wyselekcjonować najlepszą opcję do swoich oczekiwań.

Drewno, którego kaloryczność można określić za najwyższą okazuje się być grab. Posiada miano, że jest najlepszym drewnem kominkowym, z nietypowo znaczącego powodu – określa się go za łatwopalny, nie zawiera zanadto wiele kory i przez długi czas się wypala, dając wiele ciepła. Nie sposób dostrzec u niego mimo wszystko nietuzinkową wadę – miewa niezbyt ładny, słabo efektowny płomień. Z tego względu CI, którzy lubią decydować się na wypoczynek przy trzaskającym ogniu, wybierają częściej jesion – porównywalny rodzaj drzewa pod kątem kaloryczności, jednak prezentuje znacznie efektowniejszy płomień.

Wielbiciele pociągających woni podczas palenia wybierają najczęściej dąb. To zdecydowanie popularne drewno, bywa jednak trochę droższe niż pozostałe gatunki. Chociaż ma sporo kory oraz błyskawicznie dochodzi do jego spalenia, chcemy go z takiego powodu, że ma pamiętny płomień i przyjemny zapach – drewno ma wiele olejków eterycznych, które uwalniają się pod wpływem ciepła. Także godny uwagi zapach daje drewno z drzew owocowych, głównie jabłoni, gruszy i wiśni. Jest również dość wysoko kaloryczne, jednocześnie spala się proporcjonalnie oraz nie tworzy nazbyt dużo popiołu. Swoją uwagę warto też poświęcić brzozie, która jest stosunkowo tania, a wypala się stopniowo, uzyskując silny, buzujący płomień.Powiązane słowa: