Gdy idziesz po raz pierwszy do dentysty z dzieckiem

Dentysta, ile historyjek z nim na czele dotarło do Ciebie.. Wizyta u specjalisty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla maluchów. Jest to aczkolwiek konieczność, nawet jeśli dzieciaczek nie posiaduje ubytków, powinien regularnie sprawdzać stan swojego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie powinna być dla naszych pociech koszmarem.

Podstawa to wyszukaj odpowiedniego stomatologa. Ewidentnie oznacza to zarówno, że jego prezencja powinna być miła, jak i to, że jego gabinet powinien być przystosowany do najmłodszych. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, z pewnością odszukasz odpowiedni gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na zabawę, podają im gaz, który rozwesela i nieraz pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaki warto też nastawić na wizytę stosownie wcześniej. Przede wszystkim – nie nastraszaj go. To znaczy nie nawołuj, iż gdy nie umyje zębów, będzie zmuszony udać się do dentysty, bo będzie mu się kojarzyć z niemiłymi konsekwencjami. Nie przekazuj malcu też swego strachu – nie zdradzaj, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie bolało. Zamiast tego porozmawiaj z pociechą o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, iż będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może być wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz dziecku swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: