Gdy idziesz po raz pierwszy do dentysty z dzieckiem

Dentysta, ile historyjek z nim na czele słyszałeś.. Wizyta u specjalisty może być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to aczkolwiek konieczność, nawet jeśli malec nie posiaduje ubytków, powinien co określony czas sprawdzać stan swego uzębienia. Stosownie zorganizowana nie będzie musiała być dla maluchów koszmarem.

Przede wszystkim wyszukaj odpowiedniego stomatologa. Ewidentnie oznacza to zarówno, że jego aparycja powinna być przyjemna, jak i to, że jego gabinet winien być dostosowany do maluchów. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, na bank odszukasz odpowiedni gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, podają im gaz rozweselający i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaczki pożądane byłoby również nastawić na wizytę stosownie wcześniej. Klucz to – nie nastraszaj go. To znaczy nie wypada szeptać mu, iż jeśli nie umyje zębów, będzie musiał iść do stomatologa, bo będzie mu się kojarzyła z niemiłymi konsekwencjami. Nie przekazuj maluchowi również własnego strachu – nie mów, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie bolało. Za to porozmawiaj z pociechą o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, iż będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może okazać się wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz malcu swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: