Hortensja bukietowa Vanille Fraise - odmiana, która kradnie serca swym uroki

Z pośród całej masy odmian hortensji, na baczną uwagę zasługuje właśnie hortensja bukietowa vanille fraise. Jest to roślina o najpiękniejszych kwiatach, niezwykle gęstych i niesamowicie efektownych. Do tego zdaje się być troszeczkę mniej skomplikowana do uprawy aniżeli pozostałe hortensje. To niebywale wartościowa odmiana, o pięknych, zaróżowionych kwiatach oraz odporna w totalnie wysokim stopniu.

Hortensja bukietowa takowej odmiany ma formę dość sporej wielkości krzewu o pokroju kulistym w formie. Tworzy nieprzekrzywione, niezwykle sztywne pędy, które pod wpływem ciężaru kwiatów stopniowo są w stanie przechylać się. To jest w stanie tworzyć bardzo niesamowicie wyglądające zjawisko i właśnie z tego powodu wiele osób tak obdarza sympatią tę roślinę. Maksymalna wysokość krzewu to 1,5 do 2 metra. Jej dekoracyjność wynika dokładnie z śliczniutkich kwiatów, które budują szeroko stożkowate wiechy, które wyglądem mogą być podobne do gęstych bukietów. Hortensja bukietowa Vanille Fraise ma intrygujące ubarwienie – najpierw bywa bialutka, po czym jednak kwiaty zaczynają być coraz bardziej różowe, aż zmienią się w intensywną czerwień. Dzięki temu na roślinie krzewiastej jest genialny efekt w momencie przechodzenia kolorów.

Omawiana tu odmiana lubuje kwitnąć w okresie od lipca do września. Wtedy może oczekiwać trochę więcej nawożenia, aczkolwiek zwłaszcza dlatego, iż to wspomoże utrzymać stosownie kwaśny poziom pH. To on właśnie sprawia, by rośliny zacnie się prezentują. Nie trzeba jej przesadnio nawadniać, w sumie potrzebuje tylko regularnego cięcia. Bywa w zasadzie niesprawiająca problemów, więc może zostać wybierana przez ogrodników-amatorów. Jest niebywale odporna na mróz, w przeciwieństwie do większości odmian hortensji owego gatunku. Jej dużą cnotą jest to, że potrafi nam ozdabiać przez większą część roku – przekwitłe kwiatostany też potrafią być ozdobne.Powiązane słowa: