Hortensja bukietowa Vanille Fraise - wpada w oko i kradnie serca, to taka odmiana!

Wśród całej masy odmian hortensji, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza hortensja bukietowa vanille fraise. Określana jest tak roślinność o świetnie prezentujących się kwiatach, niebywale gęstych i nietypowo efektownych. Prócz tego jest trochę łatwiejsza w uprawie aniżeli pozostałe hortensje. To niebywale wartościowa odmiana, o cudnych, w odcieniach różu kwiateczkach i odporna w bardzo wysokim stopniu.

Hortensja bukietowa takowej odmiany posiada formę dość sporej wielkości krzewu o pokroju kulistym w formie. Potrafi tworzyć proste, niezwykle sztywne pędy, które pod wpływem ciężaru kwiatów powolutku pochylają się. To tworzy niezwykle ciekawie wypadające zjawisko i właśnie przez to wiele osób tak obdarza sympatią ową roślinność. Krzew maksymalnie dochodzi do 1,5 do 2 metra. Jej dekoracyjność wynika dokładnie z śliczniutkich kwiatów, które budują szeroko stożkowate wiechy, które gdy się na nie patrzy są w stanie przypominać gęste bukiety. Hortensja bukietowa Vanille Fraise ma fascynujące ubarwienie – na początku jest bialutka, po czym jednak kwiaty zaczynają być coraz z większym natężeniem różowe, aż dojdą intensywnością do soczystej czerwienie. Przez to na krzewie jest genialny efekt w chwili kiedy przechodzą kolory.

Wspomniana tu odmiana kwitnie w okresie od lipca do września. W tym czasie może potrzebować trochę większą ilość nawozów, jednak zwłaszcza dlatego, iż to wspomoże utrzymać odpowiednio kwaśny poziom pH. Dzięki niemu właśnie roślinności zacnie wyglądają. Nie musimy jej przesadnio nawadniać, w zasadzie wymaga tylko regularnego cięcia. Bywa w zasadzie bezproblemowa, więc może zostać wybierana przez ogrodników-amatorów. Jest niezwykle odporna na mróz, w przeciwieństwie do większości odmian hortensji tego gatunku. Jej potężną przewagą jest to, iż potrafi nam ozdabiać przez większą część roku – przekwitnięte kwiatostany też potrafią być ozdobne.Powiązane słowa: