Hortensja Limelight ma swoje uznanie u ogrodników

Hortensja Limelight to jedna z młodszych odmian hortensji bukietowej. Swoje nazewnictwo zawdzięcza limonkowemu zabarwieniu swoich kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są gigantami, bowiem mogą zdobyć wielkość wręcz 30 cm. Limonkowy kolor kwiatów pozostaje aż do pory jesiennej. Nadają się one później na suche bukiety. Mimo wielkości kwiatostanów, Limelight ma wystarczająco sztywne i stabilne pędy, ażeby je podtrzymywać. Dzięki temu wręcz silny deszcz nie spowoduje tego, iż kwiaty się położą.

Limelight, tak jak inne hortensje bukietowe, lubi wilgotną i żyzną glebę, która powinna mieć kwaśny odczyn. Odmiana ta prosi się, aby móc rosnąć w miejscu pełnym słońca albo w półcieniu, a do tego jest niebywale delikatna na deficyt wody. Z tego powodu powinno się dbać o jej należyte nawodnienie. Limelight, tak samo jak pozostałe hortensje bukietowe, świetnie przejdzie zimę w polskim klimacie. Przez to nie ma żądania osłaniania ich na czas zimowy. Natomiast opłaca się ją co roku podciąć, bowiem pobudza to powstawanie większych kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak zjawiskową, iż należałoby ją sadzić w miejscu odpowiednio wyeksponowanym. Najlepiej posadzić ją po sztuce lub w małych grupach. Uwzględniając duże kwiaty tej odmiany, nie potrzebuje ona równie obficie kwitnących sąsiadów. Jest sens, aby sadzić ją z dereniami białymi bądź paprociami. Spektakularnie będzie prezentować się też z roślinami o kolorycie purpury, takimi jak bordowy berberys.

Mając na myśli hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie ma jej we własnej ofercie, należy raczej do rzadkości. Okazuje się być to odmiana powszechnie możliwa do nabycia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Spróbuj ją mieć we własnym terenie ogrodowym, ponieważ jest to urokliwa i sprawdzona odmiana.Powiązane słowa: