Hortensja Polar Bear - okaz dla każdego

Hortensje są obecne w polskich ogródkach już od stuleci. Związane jest to prawdopodobnie z ich niezwykłą aparycją oraz faktem, iż niezawodnie i przez długi czas kwitną. Nadzwyczaj hortensje pochodzą z miejsc znajdujących się w Ameryce Północnej i Południowej i w krajach azjatyckich.

Hortensje bukietowe są roślinami, które będą nas cieszyć przez wiele lat i stosunkowa bez trudów się je uprawia, kiedy po prostu zapewni im się stosowne warunki glebowe i należytą ilość światła. Lubią one żyzną glebę o kwaśnym odczynie, która powinna być nieustannie pełna wilgoci. Hortensja najświetniej rośnie na stanowisku, gdzie jest dużo słońca i ciepłym. Odmiana, która zdoła być wyróżniona najbardziej, jest hortensja bukietowa Polar Bear. Jest to niesamowita odmiana, która ma nietuzinkowo duże kwiatostany. Mają możliwość one osiągać wręcz 40 cm długości. Polar Bear wyhodowana została w Holandii. Powstała w skutek krzyżówki 2 odmian hortensji wiechowatych: Grandiflory oraz Limelight. Kwiaty tej odmiany są gdy zaczynają kwitnąć jasnozielone, by potem przez długi czas posiadać kolor biało-kremowy. Kończąc okres kwitnienia przechodzą metamorfozę koloru na jasny róż. Polar Bear kwitnie wyjątkowo długo, ponieważ od lipca do zakończenia pory roku zwanej jesienią. Krzewy hortensji Polar Bear zdobywają zwykle do 1,5 metra w górę oraz do podobnej szerokości.

Ogromną zaletą tej odmiany jest jej dobitna odporność na mróz. Roślina dekoruje ogród nawet w zimie, ponieważ jej zaschnięte kwiatostany utrzymują się na pędach i oproszone śniegiem prezentują się wyjątkowo ozdobnie. Jeśli marzy nam się Hortensja bukietowa Polar Bear cena sadzonki nie jest wygórowana. To koszt przeważnie w przybliżeniu trzydziestu złotych. Mądrze jest zainwestować w jej nabycie, ponieważ będzie niepowtarzalną ozdobą naszych terenów ogrodowych, szczególnie posadzona w towarzystwie bylin lub wysokich traw.Powiązane słowa: