Instalacje inteligentne w domu

Gdy zdecydowaliśmy się wymianę instalacji elektrycznej, to bierzmy pod uwagę fakt, iż jesteśmy w stanie ją przerobić na inteligentną instalację. W takim wypadku należy zastosować 1 z przyrządów zmieniających zwykły dom w „dom myślący”. Kiedy dobieramy Instalacje elektryczne kalisz to dobór ich jest bardzo gigantyczny. Inteligentnych instalacji robi na całym globie więcej niż 100 firm.

Dziś podczas montażu korzysta się z kilku standardów mądrych instalacji elektrycznych. Nieustanny postęp techniczny w branży elektrycznej i automatyce powoduje, że w dalszym ciągu powstają nowe rozwikłania, a dotychczasowe są rozszerzane. Zaopatrzenie domu w inteligentne instalacje to nie tylko popularność, jak twierdzą sceptycy, lecz przede wszystkim:

a) oszczędność energii równie elektrycznej, jak i cieplnej dzięki dopasowaniu ich parametrów do bieżących potrzeb; podobną, jednak mniej dostojną, ponieważ „rozproszoną” możliwość daje użytkowanie pojedynczych programatorów;

b) możliwość zarządzania niejednymi urządzeniami lub parametrami, na przykład. opuszczanie żaluzji i jednoczesne włączanie oświetlenia z chwilą zapadnięcia zmroku;

c) większa odporność na awarie dzięki prostemu a ponadto przejrzystemu systemowi;

d) możność stabilnego analizowania stanu instalacji plus jej parametrów;

e) prostota realizacji poszczególnych żądań zwolenników dzięki możliwości selektywnego programowania parametrów;

f) możliwość włączania opcjonalnego odbiornika lub ich grupy z dowolnego miejsca bądź z kilku miejsc, a dodatkowo spoza obszaru posesji.

Jak widać, inteligentny system instalacji elektrycznej umożliwia wiele opcji oraz pozwala nam zaoszczędzić w ciągu roku sporo funduszy, które możemy o wiele lepiej spożytkować.Powiązane słowa: