Jak wybrać najlepszą kawę?

Podczas wyboru ekspres do kawy nie zapominajmy, iż prawie każdy z nich przygotowuje kawę kupioną w odmiennej odmianie. W sklepach możliwa jest kawa ziarnista, mielona, w saszetkach jak również w kapsułkach. Jaka jest różnica między takimi rodzajami kawy? Napój przygotowany z kawy ziarnistej jest według smakoszy tego naparu najlepszy, ponieważ jest najbardziej aromatyczny. Już sam zapach świeżo zmielonej kawy działa orzeźwiająco i energetyzująco.

Amatorom kawy ziarnistej nieodzowny będzie ekspres automatyczny, jaki zmieli kawę przed samym jej zaparzeniem. Tak jak zawsze, posiadacze rozmaitych ekspresów również mogą z niej korzystać, lecz muszą zaopatrzyć się równocześnie w dobry młynek do kawy. Pozytywem kawy ziarniste jest to, że podczas przechowywania nie traci ona swojego aromatu. Kawa mielona może być stosowana w ekspresach kolbowych, przelewowych i modelu mokka.

Co więcej, co poniektóre ekspresy automatyczne także posiadają opcję używania kawy mielonej jako ewentualność ziaren. Kawa do ekspresu jest zmielona w większości wypadków na większe kawałki niż taka do parzenia „po turecku”. Mnogość kaw mielonych dostępnych w sklepach potrafi być również stosowana w ekspresie. Negatywem kawy mielonej jest fakt, że nawet starannie przechowywana po otwarciu opakowania, szybko gubi swój aromat. Kawa w kapsułkach jest to też kawa mielona.

Kapsułki są wykonane z metalu albo plastiku, przeto również każda jedna porcja kawy jest hermetycznie oraz próżniowo zapakowana i jest w stanie być przechowywana bez względu bez zguby wartości smakowych. Wykorzystywane są tylko w wyjątkowych ekspresach kapsułkowych, co więcej niemal każdy wytwórca ma własny kształt kapsułki, dlatego nie można stosować ich zamiennie.Powiązane słowa: