Jak wybrać szambo

Jeżeli marzy nam się postawienie domu poza miastem, a przez całe życie mieszkaliśmy w dużej aglomeracji, musimy mieć na uwadze, że może się to wiązać z kilkoma niedogodnościami. Najbardziej znacząca z nich to brak możliwości korzystania z kanalizacji miejskiej, ponieważ zazwyczaj polskie gminy wiejskie nie są jeszcze skanalizowane. Oczywiście nie należy się tym przerażać, istnieje albowiem rozwiązanie a pozostaje nim zakup indywidualnego szamba. Szambo to szczelny zbiornik na ścieki.

Na wsiach bez kanalizacji jest on najbardziej lubianym sposobem na wyzbycie się nieczystości. W chwili rozpoczęcia budowy musimy już zdecydować czy chcemy szambo betonowe czy z tworzywa sztucznego. Jakie są elementarne różnice między nimi? Szambo betonowe charakteryzuje fakt, iż posiada bardzo pokaźną masę – typowy zbiornik ma wagę ok. czterech ton i jego montaż oraz przetransportowanie mogą okazać się kłopotliwe. Jednakże dzięki dużej adzezasobnik pozostaje stateczny w gruncie i nie grozi mu wyparcie, np. przez wody gruntowe.

Ponadto jest trwalej zrobione oraz niezwykle wytrzymałe, co jest ważne jeśli chcemy coś ponad szambem wybudować. Szambo z tworzyw sztucznych jest bardzo lekkie w porównaniu do z betonu. Zbiornik o tej samej objętości waży jedynie 190 kilogramów. Przetransportowanie i instalacja będą w związku z tym łatwiejsze. Ale na tym wyczerpują się jego pozytywy. Plastikowe szambo jest bardzo mało odporne na większe obciążenia, a poprzez swoją lekkość może zostać wyparty przez wody gruntowe. Rozsądniejszy wydaje się w związku z tym zakup szamba betonowego. W jaki sposób oraz gdzie nabyć takie szambo? Najprościej przez internet.

Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową konkretne słowo lub frazę, w zależności od miasta w którym mieszkamy. Może to być: " Szamba betonowe Kraków ", a z pewnością uzyskamy setki wyników. Firmy specjalizujące się w ich sprzedaży zazwyczaj dowożą je do miejsca zamieszkania zmawiającego.Powiązane słowa: