Jak wyleczyć przeziębienie u pupila?

Nie tylko ludzie narażeni są na różnego rodzaju zainfekowania. Stan zapalny gardła czy też katar potrafi też dopaść naszego psa. Kiedy po spacerze kicha i pokasłuje, z pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, w szczególności w porównaniu z ludźmi, przeziębiają się w miarę rzadko. Nie są jednak zupełnie odporne na działanie krążących w powietrzu wirusów oraz bakterii. Chory futrzak częstokroć robi się osowiały oraz najczęściej nie ma również apetytu. Może mieć problem z oddychaniem.

Natomiast problem z przełykaniem pokarmów potrafi świadczyć o obrzęku gardła. Najprościej potrafimy to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Gdy zacznie kaszleć lub połykać ślinę - będzie to oznaczało, że gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są też kaszel i kichanie. Wydzielinie z nosa zazwyczaj akompaniuje odruch wymiotny. W skrajnych przypadkach pies jest w stanie cierpieć z powodu krwotoków z nosa, co może sygnalizować również zaburzenia krzepnięcia krwi. Jeżeli zwierzę zachorowało i zauważymy u niego lekki katar oraz kaszel, możemy ufundować domowe sposoby leczenia. Z reguły pomaga zaaplikowanie dwa razy w ciągu dnia leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło dopomagają dostępne w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednak najlepiej udać się do weterynarza, żeby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z pewnością wskaże nam adekwatny lek oraz kurację jaką musimy zastosować. Przyczyny przeziębienia u psów są identyczne do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, który zwykle całymi dniami leży pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinny spacer w mroźny wieczór, może ukończyć się infekcją.Powiązane słowa: