Kiedy zacząć szkolenie psa?

Szczenięta uczą się od 1-wszego dnia pobytu u nas, a dosłownie od pierwszego dnia funkcjonowania. Mało tego: malutkie pieski uczą się 24 h na dobę. Nie zapominajmy, iż psy to absolutnie odmienny gatunek, który odbiera rzeczywistość zupełnie inaczej. Szczeniaka trzeba zacząć wychowywać jeśli tylko pojawi się w naszym domu. Przede wszystkim uczymy go żywota w świecie osób. Zapoznajemy z odkrywczymi sytuacjami, otoczeniem, zwierzętami, rozmaicie wyglądającymi innymi osobami, różnymi środkami komunikacji. Ów nieoceniony czas, to bardzo ważny dla szczeniaka czas rozwoju.

Jeżeli dobrze przeprowadzimy socjalizację, zwiększamy prawdopodobieństwo, że pies w dorosłym życiu będzie się zachowywał w sposób zrównoważony, stanowczo reagował na nowatorskie sytuacje a także nie będzie nam powodował utrudnień swym nieprzewidywalnym zachowaniem. Pracę z psem warto zacząć już od 6 - 7 tygodnia jego egzystencji. Kiedy nasz pies skończył już cztery miesiące bardzo warto zapisać go na szkolenie psów radom. W czasie takiego kursu młody pies nauczy się robienia elementarnych zagadnień i dużej liczby podobnych umiejętności niezbędnych w powszednim życiu.

Korzyścią nauka psa w wieku młodzieńczym jest nie tylko nauka podstawowych umiejętności, ale również komunikacji z opiekunem albo właścicielem. Dobrze przewodzone szkolenie wzmacnia więź ze zwierzęciem, uczy psa, iż kontakt z opiekunem jest podstawą pozytywnych doznań, radości a oprócz tego zabawy. Rzecz jasna szkolenie psa jesteśmy w stanie zacząć również gdy jest on już psem dorosłym, a nawet starszym. Do okresu, w którym pies jest sprawny a jego zmysły działają w sposób normalny bez żadnego kłopotu można go szkolić. Pracę zaczynamy od nauki podstawowych poleceń.

Nauka podstawowych zdolności wzmaga możliwość kontroli psa, a tym samym powiększa jego ochronę a także swobodę.Powiązane słowa: