Klocki i inne zabawki konstrukcyjne

Z dużej liczby badań wynika, iż zabawy konstrukcyjne, takie jak klocki i pokrewne, doskonale stymulują rozwój dziecka. Osoby, które w dzieciństwie bawiły się na przykład klockami Duplo mają z reguły bardziej rozwiniętą imaginacje przestrzenną, są spokojniejsze i prędzej rozwiązują problematyczne kwestie.

Gdy malec stawia jakąś strukturę wedle wytycznych musi popisać się dużą cierpliwością jak również determinacją w dążeniu do postawionych celów. Poza tym po zakończeniu zabawy odczuwa przyjemność ze zdobytego celu, wyrabia w sobie poczucie sprawczości, czego nie dają pozostałe zabawki Mikołów.

Natomiast kiedy nasz malec tworzy z klocków modele oraz konstrukcje bez ustawionego planu, powiększa bardzo intensywnie swoją wyobraźnię przestrzenną, twórczość oraz inne wartościowe zdolności. Jeśli nasze dziecko kocha bawić się zabawkami konstrukcyjnymi należy oczywiście wspierać je w tymże swoistym hobby.

Wiele osób wyznaje, iż zabawki nie są konieczne dla rozwoju dziecka, albowiem zbyt limitują jego pomysłowość. Mimo iż jest w tym nieco prawdy, warto zważyć na to, że niektóre zabawki mają wręcz przeciwstawne działanie i mogą nawet przyczynić się do spostrzeżenia dużego geniusza naszego dziecka.Powiązane słowa: