Kup inne kwiaty, a rabata otrzyma drugie życie

Tulipany, róże, stokrotki, lilie i mieczyki…. Te kwiaty ogrodowe oglądane rok w rok na rabacie z czasem mogą otrzymać miano jako po prostu nudne. Aczkolwiek jest parę sposobów na to, żeby twoje rabaty bywały z większym polotem oraz bardziej kolorowe. Sprawdź, jakie kwiaty urozmaicą twoje rabaty.

Podstawa to jest to byś wybrał przeróżne odmiany. I nie odnosimy się z tym po prostu o wybranie więcej odcieni, przeszukaj skrupulatnie katalogi. W tej chwili w sprzedaży dostępne są odmiany tulipanów, lilii, mieczyków szafirków oraz szachownic w plamki, paski, ciapki, w wielu kolorach oraz ozdobione barwnymi plamami. Dodatkowo, zdają się być też kwiaty mające strzępiaste brzegi, zwisające pędy i przeróżne wysokości, zwisających pędach i różnych wysokościach To najlepszy sposób na przeobrażenie rabaty oraz zrobienie na niej pewnego zamieszania.

Poza tym nie bój się próbować kwiatów innego typu. Jednakże pozostaw to w pamięci, iż co za dużo, to niezdrowo. Z tego względu w każdym miejscu na rabacie lepiej będzie posadzić tylko jeden rodzaj jedynych w swoim rodzaju bardzo wybarwionych kwiatów. Spróbuj posadzić szachownicę lub na szczycie rabaty posadź begonię o zwisających pędach, która może rozlewać się sąsiadujące rośliny.

Zamierzając udoskonalić własną rabatę, koniecznie zdecyduj się na roślinności dekoracyjne z liści. One bywają stosunkowo mało powszechne, za to potrafią prezentować się naprawdę przepięknie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkia, zwana hostą – posiadasz do wyboru kilkadziesiąt odmian o liściach jasnozielonych w biały rzucik, niebieskich albo szarawych z nalotem. Oczekujesz wyraźniejszego akcentu kolorystycznego? Sięgnij po koleusa – roślinę o środkowej części liści wybarwionej na o intensywnym odcieniu róż albo fiolet. To zdecydowanie zda się być świetnym elementem każdej rabaty, tym bardziej, że nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji.Powiązane słowa: