Kwiaty ogrodowe, które urozmaicą każdą rabatę

Tulipany, róże, stokrotki, lilie i mieczyki…. Te kwiaty ogrodowe oglądane co roku na rabacie z czasem mogą otrzymać miano jako wręcz wprowadzające w nasze życie nudę. Aczkolwiek dysponujemy w parę sposobów na to, by twoje rabaty zdały się być bardziej inspirujące i bardziej miewające więcej kolorów. Upewnij się, jakie kwiaty są w stanie urozmaicić twoje rabaty.

Przede wszystkim – postaw na różnorodne odmiany. I nie chodzi jedynie o wyselekcjonowanie większej grupy odcieni, poprzeglądaj skrupulatnie katalogi. Dotychczas w sprzedaży dostępne zdają się być odmiany tulipanów, lilii, mieczyków szafirków oraz szachownic w plamki, paski, ciapki, wielokolorowe oraz mające ozdoby w formie barwnych plamek. Koniecznie wspomnijmy, że, zdają się być także kwiaty mające strzępiaste brzegi, zwisające pędy i przeróżne wysokości, zwisających pędach i różnych wysokościach To najbardziej odpowiedni sposób na zróżnicowanie rabaty oraz wprowadzenie na niej więcej zamieszania.

Do tego nie miej obaw, by próbować kwiatów odmiennego typu. Jednakże pamiętaj, iż co za dużo, to niezdrowo. Z tego względu w każdym miejscu na rabacie posadź tylko jeden rodzaj wyjątkowych bardzo wybarwionych kwiatów. Zechciej sadzić tworząc szachownicę bądź na szczycie rabaty posadź begonię mające zwisające pędy, która będzie się rozlewała na sąsiadujące roślinności.

Zamierzając wprowadzić trochę urozmaicenia na posiadanej rabacie, warunkowo postaw na rośliny dekoracyjne z liści. One są stosunkowo mało znane, za to prezentują się niewiarygodnie ślicznie. Warto poświęcić swoją uwagę zwłaszcza funki, zwana hostą – posiadasz do wytypowania kilkadziesiąt odmian o liściach jasnozielonych w biały rzucik, niebieskich albo szarych z nalotem. Oczekujesz bardziej wyraźnego akcentu kolorystycznego? Sięgnij po koleusa – roślinę o środkowej części liści zabarwionej na intensywny róż lub fiolet. To na pewno zda się być niesamowitym elementem każdej rabaty, tym bardziej, iż nie żąda szczególnej pielęgnacji.Powiązane słowa: