Najbardziej popularne rasy psów

Niebywale z trudem oszacować ilość ras pojawiających się w naszym kraju. Nie ma bowiem, obowiązku rejestracji wszystkich psów, zatem też ciężko dokładnie wyliczyć, jakie rasy w Polsce są najbardziej popularne. Owczarek niemiecki to numer jeden pośród ras wybieranych poprzez Polaków. Nic nadzwyczajnego, w końcu owczarek niemiecki to już u nas pies kultowy.

Zapisał się w pamięci pokoleń jako niesamowite inteligentny oraz nieustraszony Szarik z "Czterech pancernych" a oprócz tego Cywil z "Przygody psa Cywila". Mało jaka rasa dorównuje owczarkowi niemieckiemu pod względem szybkości uczenia się plus wytrzymałości, dlatego tak chętnie stosuje się go do poleceń nadzwyczajnych. Przyszli właściciele owczarka niemieckiego muszą jednakże pamiętać, iż wpuszczają do domu dopiero nieoszlifowany diament.

By mieć drugiego Szarika, trzeba poddać psa szkoleniu oraz zadbać o jego rozwój intelektualny jak i ruchowy. Hodowla charcików włoskich od niedawna są strasznie znane w naszym państwie. Udaje się traktować go jako przykład gracji plus dystynkcji. Żyją w zgodzie z różnymi domownikami, bez trudu go wychować bowiem stale dąży do zaimponowania swojemu panu. Ten pies jest urodzonym biegaczem ze sporą liczbą energii. Zatem także preferuje spacery. Yorkshire terier, czyli York - ze względu na swoje nieduże gabaryty jest to pies bardzo dobry do mieszkania w bloku. Posiada nieodparty urok wiecznego szczeniaka, którego zechce się cały czas przytulać, czesać jak i bawić się z nim.

Jest to pies pod niejednymi względami idealny - wszędzie się zmieści, jest w miarę łatwy w utrzymaniu, lubi zabawę, szybko przywiązuje się do właściciela, dobrze znosi obecność dzieciaków i należy do tzw. ras hipoalergicznych, albowiem ma włosy zamiast sierści.

Komentarze:

Jan
Wielbię pieski i od licznych lat hoduję Owczarki Niemieckie Długowłose Hodowla jest skomplikowana w podtrzymaniu, jednak bardzo warto. Pieski są przyjazne,wdzięczne, dostają wiele wyróżnień i mogą pochwalić się ślicznym potomstwem. Mam możliwość zatwierdzić, że są to niebywale bystre psiaki i być może nie bez motywu szkolone na przykład poprzez straż.Powiązane słowa: