Najbardziej znane krzewy ogrodowe wiosenne

Krzewy do ogródków, które świetnie wyglądają wiosną cieszą się ogromną popularnością. Większość zaczyna kwitnąć bardzo wcześnie, w wyniku czego zdają się być najlepszym sposobem na wygonienie stanów depresyjnych po zimie. Warto dowiedzieć się, jakie krzewy ogrodowe wybrać, aby zdołać cieszyć się niepowtarzalnymi, najlepiej prezentującymi się kwiatami.

Najpowszechniejszym krzewem ogrodowym, który zaczyna kwitnąć bardzo wczesną wiosną okazuje się być forsycja. Jej delikatne, żółtego kolorytu kwiaty zaczynają pojawiać się niezwykle licznie na niekrótkich, minimalistycznie wiotkich pędach. Wspaniale dadzą się zaprezentować we wszystkich ogrodach – to jedna z niewielu roślin o nasyconym odcieniu żółtego koloru. Dodatkowo okazuje się być bardzo łatwa w uprawie – nie żąda nawożenia, świetnie toleruje suszę i dobitnie niskie temperatury.

Innym krzakiem wartym uwagi to migdałek. Kwiaty zaczniemy dostrzegać już w kwietniu, na pewno wcześniej niż liście. Niebywale gęsto oblepiają gałązki, w skutek czego cudnie się prezentuje. To nieduży krzew, zwykle bywa w formie piennej, zaszczepiony na nie za dużym pniu. Migdałki nie utrzymują kwiatów przesadnio przez długi, lecz naprawdę warto, bo przez te kilkanaście dni to niesamowity dla oczu widok. Ponadto krzew wygląda całkiem ślicznie nawet po okresie kwitnienia.

Podobnie niewiarygodny widok może zagwarantować ci umiejscowienie w ogrodzie magnolii. Jej ogromne, przepiękne kwiaty w różowym kolorze potrafią zachwycić każdego. Magnolia aczkolwiek postuluje o nieco więcej uwagi – bo preferuje kwaśne podłoże, powinno się cyklicznie podlewać ją nawozem o działaniu zakwaszającym bądź zachowującym niski poziom pH. Co więcej, może zdać się trochę bardziej podatna na zimno, w porze jesieni trzeba więc opatulić ją bardzo dokładnie agrowłókniną lub w inny sposób ochronić przed zimnem. Przeciwnie do innych krzewów, magnolia może osiągnąć totalnie ogromne rozmiary.Powiązane słowa: