Najpopularniejsze rasy psów

Gdy potrzebujesz mieć psa, masz w domu dzieciaki prezentujemy parę fantastycznych ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi. Są pośród nich takie, takie które mają możliwość chronić, zabawiać się z dziećmi. Można je szybko szkolić w zależności od swoich zapotrzebowań.

Beagle - rasa stworzona do łowiectwa, czyli dobrze jest nie zapominać, iż jest to pies czynny, skory do włóczęgostwa. Jeśli jesteś osobą aktywną i posiadasz pełen dzieciaków dom to tego typu rasa jest wyraźnie dla was. Nadzwyczaj mądre, więc chętnie i śpiesznie się uczą. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji z racji krótkiej sierści. Owczarek szkocki długowłosy - jeśli nie mamy nijakiego doświadczenia z psami to idealna rasa dla początkujących. Z natury łagodny, prawie nigdy nie wykazuje agresji, za to wobec obcych jest nieufny. Energiczny, wesoły jak również skory do zabawy oraz pracy.

Kocha sporo przestrzenności i ruchu, jednakże aklimatyzuje się też w mieszkaniu. Towarzyski, nie lubi długo zostać w samotności, prędko przywiązuje się do mieszkańców. Charcik włoski - jest to w obecnym świecie jedna z najmniejszych form chartów. Charcik włoski jest bez wątpienia inteligentnym a także niebywale uczuciowym psem, potrafiącym porządnie przywiązać się do swego opiekuna. Wszelakie psy wywodzące się z takiej rasy to błogie oraz aktywne stworzenia żyjące przeważnie w pełnej zgodzie z wszystkimi innymi zwierzętami zamieszkującymi z nimi pod jednym dachem. Z tego również aspektu jest to pies nadający się do trzymania w mieszkaniu bądź domu.

Owczarek niemiecki - najpopularniejsza rasa psów na świecie. Porządny przyjaciel, wzorowy pies policyjny oraz wojskowy, świetny stróż i obrońca. Jest nadzwyczaj inteligentny i równocześnie kochający. Ma mocny charakter z jednoczesną uległością i posłuszeństwem wobec właściciela.Powiązane słowa: