Nowoczesne materiały izolacyjne

Przeważnie do ocieplania domu służą nam wełna mineralna lub styropian. Materiałów do termoizolacji jest jednakże znacznie więcej, natomiast wśród nich wyroby pod różnymi względami nowatorskie lub wyjątkowe. Pokazujemy kilka nowoczesnych artykułów izolacyjnych i są alternatywą dla standardowych rozwiązań. Rokrocznie na nasz rynek trafiają kolejne materiały ociepleniowe.

Jedne z nich to po prostu udoskonalone izolacje zwykłe, na przykład wełna o lepszej izolacyjności termicznej, styropian do kolejnego zastosowania. Pokazują się również elementy z zupełnie nowych produktów, czasami o różnorakiej formie a także sposobie opracowywania. Raczej nie są efektywne zagrozić trwałej pozycji jaką ma ocieplenie z wełny oraz styropianu, jednakże stanowią uzupełnienie propozycji i w licznych zdarzeniach zdołają się okazać alternatywą. Materiały izolacyjne do dociepleń domów, dachów i poddaszy to na przykład twarde płyty z okładziną.

Większość inwestorów zna poliuretan z rozprężną pianką do uszczelniania okien a także drzwi. Robi się z niego również płyty termoizolacyjne. Termoizolacja z połyskiem - promieniowanie cieplne odbija się od błyszczącej danej powierzchni, przez co możemy zachować izolacyjność termiczną budynku. Fakt odbicia emitowania cieplnego wykorzystują metalizowane maty - cienkie oraz zwinięte w rolki jak folia. Ich konstrukcja jest warstwowa.

Aerożel, czyli izolacja z tlenku krzemu. Zawiera rekordowo odkrywczy współczynnik przewodzenia ciepła, może być przezroczysty, jest lekki, za to jego porowatość dotyka do 99%. Ów typ ogrzania stosowany jest do budowy aut a także skafandrów kosmicznych, ale podbija też ogólnoświatowy rynek budowlany.Powiązane słowa: