Nowoczesne zabawki dla maluchów

Wiele naszych podopiecznych nie potrafi bawić się samodzielnie. Myśleliście kiedyś z czego to wynika? Co jest początkiem takiego zachowania? Podpowiem Wam, że zwykle dzieje się tak z powodu zabawek. Tak, właśnie - zabawek. 

Jeszcze niedawno wybór zabawek dla dzieci z przedszkola był wielce ograniczony. Mimo to z upływem czasu sytuacja totalnie się odwróciła. Aktualnie oferta sklepów obfituje w zabawki, które "wyręczają" dziecko. Na przykład - w przeszłości nasze pociechy zabawiając się na podwórzu w dom, naczynia robiły z brystoli/pustych słoików/kubków i podobnych elementów. Teraz dzieci już nie muszą wytężać swojej kreatywności - mają gotowe naczynia, niemal że identyczne z naczyniami ze świata rodziców. 

Tak samo ma się sprawa z bardziej chłopięcymi rozrywkami - teraz już nikt nie buduje łuku z kawałka linki oraz łodygi. Dzisiaj zakupimy wszystko w niemal każdym sklepie. Teraz dominują wszak plastikowe kolty, wzorowane na prawdziwych, a do tego kapiszony, które wywierają efekt podobny do naboi i pozostałe nieprzewidywalne zabawki Tychy. Są w stanie nawet sprawić poważną szkodę. A notebooki dla dzieciaków? Nie są to w wprawdzie rzeczywiste urządzenia, z pojemnością, mocą obliczeniową i innymi podzespołami, lecz designem przywołują na myśl te rzeczywiste. Po co pięcioletniemu dziecku takiego rodzaju zabawka? Jeszcze się w swoim czasie przy komputerze nasiedzi... 

Takie zabawy psują w dziecku samozaradność, kreatywność a także konieczność eksplorowania świata. Maluszek powinien samodzielnie badać swoje środowisko. Wszystko oczywiście w ramach rozumu. Miej to na uwadze podczas kolejnych zakupów oraz postaraj się o to, żeby Twoje dziecko już się nigdy nie nudziło.Powiązane słowa: