Ozdobny ogród – byliny

Byliny są ozdobne, choćby kiedy nie kwitną, zaś ich liście stanowią tło dla rozmaitych roślin. Z bylin niezwykle łatwo stworzyć ładne kompozycje w ogrodzie, w których kwiaty uzupełniane są przez ozdobne liście. Co więcej pielęgnacja bylin jest mniej pracochłonna aniżeli roślin jednorocznych.

Większość bylin nie jest wymagająca i wzrasta prawidłowo nie zwracając od wybranego dla nich miejsca. Warto jednak dopasować je tak, aby były jak najdoskonalej przystosowane do warunków panujących w określonym ogrodzie. Na stanowiska suche oraz silnie nasłonecznione najświetniej nadają się byliny sklep internetowy, jakie mają sztywne i srebrzyście owłosione liście odbijające promienie słoneczne. Byliny o bujnym wzroście jak również rozległych liściach przy olbrzymim nasłonecznieniu będą więdnąć, piękniej je posadzić w miejscach zacienionych.

Początkujące byliny odpowiednio radzą sobie w odmiennych warunkach. Jeżeli decydujemy się na wysokie byliny selekcjonujmy te, jakie nie wymagają podpór czy może posadźmy je na tyle gęsto, by mogły podpierać się jedne o drugie. Kompozycja roślinna musi być dekoracyjna nie tylko podczas pory kwitnienia poszczególnych form, ale wówczas wtedy, jeśli byliny nie kwitną.

Dlatego odpowiednio jest zestawiać roślinność o efektownym ulistnieniu. Tworząc skalniak, ciekawy efekt pozyskamy łącząc rośliny na zasadzie kontrastu odcieni, typów plus faktur. Dobierając rośliny, zwróćmy uwagę na ozdobne liście - mają możliwość być one dla przykładu w paski, plamki, posiadać kolor ciemnoczerwony, srebrzysty ewentualnie zielony w różnych odcieniach.

Takie odmiany znajdziemy dla przykładu wśród bodziszków plus rozchodników, zaś funkie lub jasnoty uprawia się otóż to ze względu na ich dekoracyjne liście.Powiązane słowa: