Pellet - niezastąpiony opał ekologiczny

do ogrzania domów jednorodzinnych Swoje powodzenie zawdzięcza dwóm ważnym czynnikom – zdaje się być nieobciążający ekologii i korzystny dla naszej kieszeni. A prócz tego bardzo komfortowy. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Pellet stopniowo rozpowszechnia się w całej Europie, tak samo ze względu na ekologiczny sposób pozyskiwania, jak też na wysoką wartość energetyczną -19 500 kJ/kg. Wybór pelletu to zatem świetny sposób, aby ogrzać dom niemal w chwilę, co więcej naprawdę wydajne, ponieważ do utrzymania temperatury wystarczy go mniejsze ilości. Pozwala też na ograniczenie uciążliwości czyszczenia w piecu, albowiem jest to czysty materiał opałowy i wytwarza naprawdę niewiele popiołu – 0,5%. Zarazem popiół ten możemy użyć i nie trzeba dokonywać zapłaty za jego wywózkę na wysypisko – działa niczym najlepszej jakości nawóz do trawnika. Profesjonalnie przygotowany pellet nie wytwarza także dwutlenku węgla.

Towar ten jest zrobiony z trocin drzewnych, więc można określić za paliwo wytwarza się nie zmniejszając zasobów naturalnych. To właśnie odpad z tartaków i innych zakładów przetwórstwa drewna. Aby pomimo tego móc cieszyć się tymi niepodważalnymi zaletami, chciej zwrócić uwagę na to, iż powinien być zdobyty w sprawdzonej firmie. Dostrzega się ich niezwykle dużo, jeżeli chodzi o materiały opałowe oraz pellet kwirynów proponuje świetną jakość.

Pellet niezwykle bez problemów się rozpala i spala się proporcjonalnie, oddając ogrom ciepła. Jest to uzasadnione tym, że ma on postać malutkich bryłek, które powstają ze sprasowanych trocin. Ich długość nie jest większa niż 2-3 centymetrów.



Powiązane słowa: