Pellet, czyli ogrzewanie eko

Pellet to ciekawa opcja, żeby ogrzewać pomieszczenia, w których przebywamy. Jest to niezastąpione rozwiązanie na ekologiczne i ekonomiczne ogrzanie domu. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większym powodzeniem, i że rośnie ilość firm oraz instytucji, które wybierają ogrzewanie tego typu. Spostrzega się zaczątek też coraz częściej wykorzystywany w domach jednorodzinnych

Pellet to malutkie baryłki, osiągających nie więcej długości niż 2-3 cm. Jest to produkt, który pozyskuje się w wyniku sprasowania drewnianych trocin. To bardzo ekologiczny produkt – nie sięga do stopniowo kończących zasobów naturalnych ziemi. Trociny, które są wykorzystywane do tego, by je produkować są pewnego rodzaju odpadem przy produkcji desek na tartaku bądź w innych miejscach obróbki drewna.

Pellet jest też bardzo wartościowym źródłem ciepła. Ma bardzo spory poziom kaloryczności, w wyniku czego w mgnieniu oka wytwarza niemałą ilość ciepła. Co więcej bardzo szybko się rozpala i długo trzyma ogień. Aby wciąż być w stanie czerpać radości z zalet pellet pelletu wymagane jest aby nabywać go z bardziej sprawdzonych miejsc. Najlepiej wypadają wykazujące profesjonalizm firmy. Gdy mowa o pellet pęcice na przykład proponują nam niebywale wysokiej jakości materiał opałowy.

Ekologiczność pelletu polega nie tylko na tym, iż do jego produkcji wykorzystywane są trociny drewniane, lecz też na tym, że w trakcie jego spalania nie wydziela się dwutlenek węgla, zatem emisja CO2 jest wykluczona. To bardzo kluczowy element ochrony środowiska. Dodatkową zaletą pelletu zdaje się być niesamowita czystość – spala się praktycznie do końca, wytwarzając znikome 0,5% popiołu, który znakomicie sprawdza się jako nawóz rozmaitych roślin, głównie trawnika. Poprzez to okazuje się być to najbardziej odpowiedni sposób, by nie musieć martwić się częstym czyszczeniem pieca i nadmierną porcją zalegającego popiołu.Powiązane słowa: