Profity, które ma brykiet drzewny

Brykiet drzewny najczęściej miewa formę nieregularnych bloków o rozmaitych kształtach i niewielkich rozmiarach. Zdaje się być to niejednokrotnie stosowane rozwiązanie, po które sięgają głównie posiadacze domków jednorodzinnych. Lista plusów ogrzewania posiadłości brykietem jest niezwykle długa, za to na jej czele najczęściej znajduje się ekologia.

Wpływ brykietu na otoczenie okazuje się niedostrzegalny porównując z wpływem opalania węglem lub drzewem. Podstawą jest to, że nie wymusza korzystania z wyczerpywanych źródeł energii, gdyż zazwyczaj ma formę sprasowanych pod wysokim ciśnieniem kostek, które są wykonane z trocin i odpadków drewna powstałych w wyniku jego obróbki. Podczas spalania nie wytwarza związków azotu oraz siarki, co korzystnie wpływa na czystość powietrza, lecz posiada również znaczący wpływ na kondycję komina. Zarazem wytwarza bardzo skromne ilości popiołu (3 kg na 1 tonę brykietu), który jednocześnie okazuje się być totalnie naturalny, przeto mamy możność użytkować go jako środek nawożący na trawniki i inne rośliny. Aby jednak był tak korzystny dla ekologii, musi być sprowadzony od wypróbowanych producentów. Na szczęście tych jest niebywale dużo – porządnej jakości brykiet warszawa oferuje w kilku miejscach.

Kaloryczność brykietu jest w sumie wysoka – wynosi niespełna 20 MH/kg, gdzie dzięki czemu jest porównywalny pod tym względem do węgla najlepszej jakości bądź pelletu. Zarazem bardzo przez długi czas się żarzy, utrzymując ciepło, w związku z czym udaje się spalić go zdecydowanie mniejsze ilości aniżeli drewna czy węgla, co zmniejsza koszty. Łatwość rozpalania sprawia, iż nie trzeba do niego wykorzystać chemicznych rozpałek. Jedną z największych zalet brykietu jest jednak taka, że potrzebuje bardzo mało miejsca w kotłowni i nie wydaje się być brudząca.Powiązane słowa: