Projekt kuchni

Modny projekt kuchni to absolutna podstawa. Jednak spokojnie – nie potrzebujesz do tego fachowego architekta. Sam jeden też będziesz mogła przemyśleć doskonałą kuchnię. Wystarczy, iż 3 fundamentalne urządzenia – lodówkę, zlew jak również kuchenkę ustawisz tak, żeby były wierzchołkami „narysowanego w powietrzu” trójkąta.

Wygoda jest maksymalna, ponieważ poruszasz się po brzegach trójkąta, taki który sprzęga w liniach prostych najważniejsze i przeważnie używane oprzyrządowania. To nie magia tylko ergonomia, tak naprawdę w codziennym żywocie powtarzamy ruchy oraz zachowania. Zasada trójkąta tą wiedzę w skuteczny sposób stosuje. Gotowanie nie zawsze musi się wiązać tylko z powszednim obowiązkiem, potrafi być również przyjemnością. Aby tak się stało bardzo warto kuchnię urządzić tak, ażeby na wykonywanie niezbędnych czynności nie stracić zbyt sporo czasu. Prawidłowa ergonomia w kuchni jest w stanie skrócić okres przygotowywania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 30%.

Dzienne przyrządzanie posiłków to powtarzanie wielu czynności. Rozpocząwszy od wypakowywania zakupów a także wkładania ich do lodówki czy szafy stalowa wola. Kiedy są nam potrzebne, wyjmujemy je, myjemy, kroimy a także wrzucamy na patelnie, ustawiamy na kuchence ewentualnie wstawiamy do piekarnika. W zależności od kształtu i wielkości kuchni a także typu zabudowy – wszelkie pomieszczenie będzie wyglądało odmiennie. Oprócz miejsca ulokowania poszczególnych urządzeń fundamentalne jest też odległość między nimi. W niewielkich kuchniach z konieczności od czasu do czasu je zmniejszamy, jednakże w dużych nie warto ich zwiększać, oszczędzimy sobie niepotrzebnego biegania.

A zatem, przy okazji remontu kuchni, należy przewodzić się ergonomią. W szczególności – regułą trójkąta, która jest niezwykle funkcjonalna.Powiązane słowa: