Przegląd kominiarski – ile kosztuje i kiedy go zrobić?

Przegląd kominiarski to w zasadzie obowiązek, jednakże niewiele ludzi przechodzi go terminowo. Jednak jest sens o tym nie zapominać, gdyż przegląd to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa lokatorów. Zorientuj się, co kryje się pod nazwą - przegląd, jak dużo kasy na to przygotować i kiedy należy go przeprowadzić.

Przegląd kominiarski to bardziej specyficzny zabieg, aniżeli nam nie raz się wydaje. Nie polega tylko na zajrzeniu do komina i sprawdzeniu jego stanu. Zdaje się to być nieproste badanie techniczne przewodów kominowych, lecz nie jedynie dymnych, również tych wentylacyjnych i spalinowych. Prócz tego jest sens posiadać takową wiedzę, iż powinno się sprawdzić zarówno bieg tych przewodów, jak i ich szczelność. To drugie zdaje się być bardzo ważne dla tego, by mieszkańcy budynku mogliby poczuć się bezpieczniej. Powinno się również przeanalizować stan wylotów kominów.

Przegląd kominiarski powinien też działać w przypadku, gdy okaże się, że system jest wadliwy. W tym wypadku kominiarz przymuszony jest do tego, aby odszukać powód usterki i w granicach możliwości ją usunąć. Przez to nie warto wołać do przeglądu dowolnego kominiarza – najkorzystniej, niech to zda się to być człowiek sprawdzony, optymalnie mistrz kominiarski albo osoba należąca do Korporacji Kominiarzy Polskich. Jeśli potrzebny jest ci taki kominiarz Poznań posiada mnóstwo niebywale ciekawych ofert, które skierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i właścicieli firm i większych budynków. Przeglądy tego typu powinny być realizowane co najmniej co roku, dzięki czemu zdobędziesz wystarczającą pewność, że budynek jest zabezpieczony. Zdaje się być to sensowne także dlatego, iż brak regularnego przeglądu kominiarskiego jest w stanie sprawić, że w razie wypadku, ubezpieczyciel nie wypłaci ci odszkodowania.Powiązane słowa: