Ściany bez dekoracji? Jak to zmienić

Jednym z największych problemów budowlanych stało się wykańczanie pomieszczeń. Zazwyczaj myslimy nad wiele przed skończeniem budowy jak ma ono wyglądać.

Jaki powinien być regał, fotele, kanapa, żyrandol, dodatki itp. Nie tycio problemu sprowadzają na nas dodatki ścienne. Najczęściej nie chcemy aby one stały puste, bez jakiejkolwiek ozdoby. Tego typu ściany wydają się wręcz smutne.

Jak zatem temu zaradzić i nadać im trochę barwy oraz charakteru?


Ostatnio bardzo popularne stały się naklejki ścienne. Umieją być one tradycyjne lub welurowe. Te drugie są odrobinę droższe, ale z pewnością są o wiele efektywniejsze. Naklejki możemy kupować w najróżniejszych kolorach jak również wzorach. Za każdym razem są one wybierane jako element dekoracyjny pokoju dzieci. Możemy zakupić naklejki ze przykładami herosów z ulubionych kreskówek, czy też typowe ozdoby jak baloniki, lalki, samochody, kwiatki albo też motyle. Mogą być one w tym samym kolorze, np. czarnym, lub wielokolorowe, polecane właśnie dla dzieciaków. Innym ściennym dodatkiem są chodliwe od wielu lat obrazy. Doświadczamy tak potężny ich dobór że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ostatnio także modne stały się obrazki w 3D.Dość ciekawym pomysłem jest też umieszczenie zdjęć na ścianie, na przykład w przystosowanej do tego ramce. Dodatków na ścianę może być niezwykle wiele. Warto jest o tym pomyśleć już na początku, gdyż istnieje również możliwość, już podczas budowania, zadbania o walor estetyczny, dzięki na przykład listwy gzymsowe. Wiele zależy od gustu i preferencji użytkownika. Jedni wolą minimalizm, inni kolorowe ściany, a jeszcze inni czułe, stonowane dodatki.Powiązane słowa: