Selekcjonuj gatunek najlepszy do kominka

Na rynku w ofercie jest bardzo wiele rodzajów drewna do kominka. Po wybrane z nich się decydujemy, gdyż mają przyjemny zapach, inne mało brudzą, pozostałe wypalają się w miarę proporcjonalnie, nie wytwarzając zbytnio wiele popiołu i nie skrupulatnie zwęglonych odpadków. Warto poznać gatunki drewna, które najlepiej nadadzą się do kominka.

Warto posiadać wiedzę, że drewno do kominków nie powinno być pozyskiwane na własną rękę. Najlepiej zdać się na profesjonalną firmę, która zadba o przekazywane drewno, specjalnie je wysuszy i odtrąci z kory, która momentalnie ulega spaleniu, przez co zmniejsza wartość drewna kominkowego. Przez to działanie zyskujmy gwarancję, że drewno jest okazałej jakości i nie będzie mógł negatywnie wpływać na komin. Firm tego typu da się wyszperać niezwykle sporo, drewno kominkowe falenty posiadają w ofertach w niejednym miejscu.

Najczęściej wybierane drewno do kominka to głównie brzoza – ładnie płonie i bez trudu da się je podpalić. Nie wytwarza nazbyt dużo substancji smolistych, które wpływają na to, iż kominek zostaje zapchany, aczkolwiek wykazuje średnią wartość opałową, prze to gdy zamierzasz ogrzewać kominkiem mieszkanie, to lepiej z niej rezygnuj. Natomiast wybierz dąb – ma dobitnie większą wartość opałową, ale za to posiada całkiem dużo kory. Nabywaj dąb, który posiada nie więcej aniżeli 22% kory. To drewno pali się długo i powoli, proporcjonalnie wypalając się do końca. Podczas spalania drewno uwalnia nad wyraz miłe aromaty, które rozprzestrzeniają się po calutkim pokoju.

Jeżeli pożądasz przyjemnego zapachu, wybieraj drewno z drzewa owocowego. Jest dość kaloryczne i wolniutko się spala, więc da się używać go też do ogrzewania. Tak czy siak za najwłaściwsze drewno opałowe, wykorzystywane również w kominach, zwraca się uwagę na grab. Ma najwyższą wartość opałową i ulega spalaniu się niezmiernie w wolnym tempie. Proces jego spalania nie prezentuje się zanadto efektownie – tworzy malutki płomyk, mimo to pozyskujemy niezłe pule ciepła.Powiązane słowa: