Szkolenia LEED

Na rynku pracy, z roku na rok, pojawią się co raz to współczesne zawody. Jednym z nich jest konsultant LEED. System LEED został stworzony w 1998 roku w USA. Na polskim rynku dopiero zaczyna się pokazywać. Zwięźle definiując, jest to system oceny domów, zarówno mieszkalnych oraz handlowych. Zawiera on parę kryteriów.

Jeśli planujemy ubiegać się o dokument, trzeba zacząć postępować już na etapie projektowania. I tu konieczna jest pomoc wspomnianego wyżej konsultanta. Wspomoże on zyskać jak najwyższą liczba punktów, potrzebnych do umożliwienia certyfikacji. Konsultant uczuli, które zapotrzebowania są konieczne i bez, których nie można się obejść.

Do spełnienia jest 8 punktów: - zrównoważona lokalizacja, - efektywne wykorzystanie zapasów wodnych, - atmosfera plus energia, - pokłady plus materiały, - otoczenie wewnętrzne, - innowacyjność projektu, - priorytety regionalne. Jeżeli takiego rodzaju pojęcia są ci bliskie oraz dobrze znane, rozpatrz się nad ukończeniem kursu konsultanta. Profesja ta w naszym kraju jest niebywale mało atrakcyjny. Gwarantuj ci to łatwiejszy start. Nie będziesz musiał zabierać udziału w walce szczurów a oprócz tego udowadniać, że jesteś lepszy niż starzy weterani.

Zatroszcz się o świetna naukę a także ruszaj w drogę odszukać odbiorców. Pamiętaj, że pojedyńcza jednostka zadowolona z twych ofert, poleci cię następnym. Lecz tak samo błyskawicznie rozchodzą się złe opinie. Zatem w żadnym wypadku nie wolno ci przyzwolić sobie na błąd. Jeśli sumiennie podejdziesz do wykonywanych obowiązków, potrafisz stać się liderem w tym zawodzie. Pozostali zaczną przychodzić do ciebie nie tylko po rady zespolone z certyfikacją, ale również po szkolenia. Być może z czasem przekwalifikujesz się też na nauczyciela zawodu.Powiązane słowa: