Tapetowanie -czy możesz sobie samemu to zrobić...?

Samodzielne tapetowanie to ta z tych rzeczy, którą potrafi zrobić każdy… no chyba przesadziliśmy. Zamontowanie tradycyjnych zrobionych z papieru tapet nie powinno żadnej osobie sprawić przesadnej trudności, jednak już fototapety winylowe, pianki różnego rodzaju i bardziej skomplikowane, niemal 3D wzory – to zdaje się być częściej sprawiające trudności zadanie. Aczkolwiek każdy mały błąd okaże się być widoczny jak na dłoni, a co więcej może schrzanić calutki misterny efekt.

Tapetowanie na własną rękę to nie zajęcie dla wszystkich. Dobrze, by brały się za to ci, którzy już kiedyś miały z tym do czynienia. Powód tego jest taki, iż pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ściany. Chcąc tego uniknąć, tapeta nie wyda się być trwale przyklejona. Wypadałoby także bardzo skrupulatnie zagruntować podłoże i pozaklejać wszystkie dziury w ścianach, a to oznacza, że będziesz musiał przeznaczyć na to pewny odłamek czasu. Ściany muszą być prawie totalnie wygładzone, po to, żeby tapeta stosownie się na nich prezentowała.

Sposób kładzenia jej może być odmienny, to jest zależne od materiał, z którego została zrobiona. Najczęściej tak czy siak procedura polega na smarowaniu pasków klejem oraz usadawianie na ścianie tapety korzystając z specjalnej szczotki albo wałka do kładzenia tapet. Powinno się to wykonywać naprawdę uważnie i powoli, aby pod materiałem nie było pęcherzyków powietrza a sama jej powierzchnia nie miała najmniejszych nawet zagnieceń. To dobitnie robota dla wyróżniających się sporą cierpliwością, zwłaszcza takich, dla których układanie puzzli to niezła chwila przyjemności. Jeśli nie czujesz się na siłach, koniecznie wezwij znawcę tematu. Usługi remontowe w Warszawie na przykład nie powinny źle zadziałać na zawartość twojego portfela. W przypadku remontów zasada działa jedna: rozsądniej będzie zapłacić specjaliście, aniżeli działać samemu, a potem ponosić koszta za kolejne materiały i przerabianie czegoś.Powiązane słowa: